Čekejte prosím...

Jak se učit jazyk online?

Pokud opravdu chcete mluvit plynule cizím jazykem, individuální či skupinové lekce nestačí, je třeba věnovat se studiu i ve svém volném čase, kdy lektor či lektorka po ruce není. Můžete se zaměřit na opakování toho, co jste se již naučili nebo zapracovat na zlepšování svých jazykových znalostí. Ve světě technických vymožeností je dobré využít všechny dostupné zdroje, zejména různé aplikace, platformy a weby, které jsou zdarma. Studovat tak můžete z pohodlí domova, i při pobytu v zahraničí. 

1. Online výuka s lektorem/lektorkou

Pokud jste zastánci klasické výuky s lektorem či lektorkou, jste velmi pracovně vytížení a nemáte čas za ním/ní dojíždět, nemusíte zoufat. Díky moderním technologiím můžete studovat online. Vyučování probíhá tak, jak jste zvyklí, pouze s tím rozdílem, že se nesetkáte osobně, ale pomocí některé z aplikací či platforem, z nichž spousta je ke stažení zdarma. Nejefektivněji se online výuka realizuje při video hovorech. Takové setkávání s lektorem či lektorkou Vám umožní procvičovat mluvený projev, ihned se ptát na nejasnosti, trénovat přímý poslech a živou komunikaci. Lektor/ka se také může snadno přizpůsobit Vašim momentálním potřebám a reagovat naživo.

2. Mobilní aplikace

Stáhněte si do svého chytrého telefonu aplikaci, která Vám pomůže s učením cizího jazyka. S její pomocí se každý den naučte alespoň jedno nové slovíčko a snažte se ho používat. Nezabere Vám to mnoho času a takto obohatíte svou slovní zásobu za rok o velké množství slovíček, což není úplně k zahození. 

Babbel (https://uk.babbel.com/)

Aplikace Babbel patří k populárním nástrojům pro učení cizích jazyků. Byla vyvinuta ve spolupráci s vědci z univerzity v Yale, její úspěšnost potvrdili i odborníci z Michiganské státní univerzity. Babbel nabízí výuku španělštiny, francouzštiny, italštiny, němčiny, portugalštiny, ruštiny, polštiny, turečtiny, norštiny, dánštiny, švédštiny, holandštiny, indonéštiny a pochopitelně angličtiny. Babbel nabízí krátké, efektivní lekce, a umožní vám procvičení psaní, mluvení i poslechu. Díky funkci rozpoznání hlasu si navíc v aplikaci můžete také natrénovat správou výslovnost.

Busuu (https://www.busuu.com/)

Aplikace Busuu má v nabídce dvanáct jazyků – angličtinu, francouzštinu, španělštinu, italštinu, němčinu, čínštinu, japonštinu, portugalštinu, polštinu, ruštinu, arabštinu a turečtinu. Bez stresu, biflování a příkazů Vás provede všemi úrovněmi výuky, naučí vás gramatiku i konverzaci s pomocí zpětné vazby od rodilých mluvčí.

Duolingo (https://cs.duolingo.com/)

Duolingo je bezplatná platforma pro výuku jazyků, která je dostupná na webu a jako aplikace pro operační systémy iOS, Android a Windows Phone. Aplikace je oblíbená mezi uživateli po celém světě. Nabízí více než třicet jazyků, přičemž se jich můžete učit hned několik najednou. Používání aplikace připomíná spíše hru – ilustracemi počínaje a odměnami konče. Duolingo nabízí placený obsah v podobě doplnění různých prvků, většina uživatelů si ale zcela vystačí s její základní, bezplatnou verzí.

Hello Talk (https://www.hellotalk.com/)

Aplikaci HelloTalk označují její tvůrci jako komunitní prostor pro vzájemnou kulturní a jazykovou výměnu. Kromě tradičních světových jazyků Vás umí naučit i ty méně známé a exotické. HelloTalk funguje svým způsobem na principu sociální sítě, najdete si protějšek – rodilého mluvčího, který bude odpovídat Vašim požadavkům, a prostřednictvím vzájemné komunikace si budete zlepšovat své jazykové dovednosti.

Memrise (https://www.memrise.com/)

Aplikace Memrise se chlubí desítkami milionů spokojených uživatelů. Slibuje, že Vás zábavným a efektivním způsobem naučí cizí jazyk – v nabídce je španělština, francouzština, japonština, němčina, korejština, italština, ruština, čínština, portugalština, arabština, norština, holandština, švédština, polština, turečtina a dánština. Memrise Vás připraví na konverzaci i čtení v cizím jazyce, naučí Vás nová slovíčka i gramatiku, a to vše za pomoci zábavných krátkých videí a dalších prvků.

3. Jazykové weby

Existuje poměrně velké množství webů se zaměřením na studium jazyků.

Internet Polyglot 

(https://www.internetpolyglot.com/)

Výukové materiály pro velké množství jazyků nabízí stránka, která se jmenuje Internet Polyglot. Vybraný jazyk můžete procvičovat díky různým hrám jako jsou tipovačka, spojovačka atd.

Language Learning with Neftlix 

(https://chrome.google.com/webstore/detail/language-learning-with-ne/hoombieeljmmljlkjmnheibnpciblicm)

Kromě webových stránek existují i šikovná rozšíření do Google Chrome, která si můžete jednoduše stáhnout a používat. Jedná se například o rozšíření Language Learning with Neftlix. Jak je již z názvu patrné, tato vychytávka Vám pomůže zlepšovat jazykové znalosti díváním se na Netflix. Kouzlo spočívá v tom, že si můžete různě pohrávat s nastavením titulků (je možné zapnout titulky ve dvou jazycích naráz), dále také toto rozšíření nabízí pop-up slovníček a další užitečné nástroje. 

Open Culture 

(https://www.openculture.com/freelanguagelessons)

Zajímavým zdrojem informací jsou také webové stránky Open Culture, kde najdete materiály pro studium 48 jazyků. Tyto stránky obsahují audioknihy, online kurzy, ebooky i učebnice, a to vše je dostupné zdarma.

4. YouTube

Videa jsou skvělým způsobem, jak se dozvědět něco nového. Existují dokonce YouTube kanály, které se zaměřují přímo na studium jazyků. Při sledování videa používáte různě vjemy, takže dochází k rychlému zapamatování učiva. 

BBC Learning English 

(https://www.youtube.com/user/bbclearningenglish)

Když jde o zlepšování angličtiny, kanál proslulé anglické rozhlasové společnosti nemůže chybět. Vybrat si můžete ze škály programů jako je The English We Speak, který vás seznámí s aktuální angličtinou, 6 Minute English, kde v 360 sekundách dostanete kufr slovní zásoby k vybranému tématu, nebo Pronunciation, který Vám pomůže zlepšit výslovnost. 

British Council - Learn English 

(https://www.youtube.com/user/BritishCouncilLE)

Velmi profesionálně zpracovaná videa od British Council přehledně rozdělená do super playlistů zaměřujících se na věci jako je příprava na zkoušky, jak psát emaily, jak se učit anglicky + různé gramatické okruhy. Vše je opravdu krásně zpracované.

Easy English 

(https://www.youtube.com/channel/UCTRHegh7UqWuKRymXoqzbzA)

Na tomto kanálu se na vás těší krásná animovaná videa s jednoduchou angličtinou, opatřené titulky, ve kterých je krásně zvýrazněné to, čemu se dané video věnuje, třeba typickým frázím pro různé oblasti života, časům či anglickým idiomům.

 

Easy Languages 

(https://www.youtube.com/user/magauchsein)

Easy Languages je projekt, který učí jazyky díky autentickým rozhovorům na ulici. Ve videích se tedy můžete přiučit něco o místních jazycích i kultuře. Výhodou je, že se naučíte jazyk tak, jak ho rodilí mluvčí opravdu používají. Můžete se těšit na videa z celého světa.  

English Singsing 

(https://www.youtube.com/user/englishsingsing9)

YouTube kanál English Singsing je sice původně určený pro děti, ale mohou ho využívat i dospělí, čeká Vás tam mimo jiné spousta videí, s krásně čitelnými titulky, jednoduchou angličtinou a příběhy pro děti.

English with Lucy 

(https://www.youtube.com/channel/UCz4tgANd4yy8Oe0iXCdSWfA)

English with Lucy je další ze skvělých YouTube kanálů zaměřených na angličtinu, Lucy je opravdu vtipná, šikovná, a ještě skvěle vypadá. To je asi důvod, proč má dle všeho nejvíc sledujících ze všech učitelů na světě.

Learn American English 

(https://www.youtube.com/results?search_query=Learn+American+English)

Míříte do Ameriky a chcete nasát tu správnou atmosféru a přízvuk? Tak to by se Vám kanál Learn American English mohl líbit. Rodilý Američan Vás provede vším od slangu, idiomů, výslovnosti až po slovní zásobu třeba v matematice nebo v lékařské angličtině. Americká angličtina navíc bývá pro velkou část lidí jednodušší a srozumitelnější, takže tomu určitě dejte šanci, i když zámořský výlet nechystáte.

Learn English with EnglishClass101 

(https://www.youtube.com/user/ENGLISHCLASS101)

Poučná jsou i videa od Learn English with EnglishClass101, která jsou zaměřená na americkou angličtinu. Pokud už anglicky umíte a zajímají vás spíše další jazyky, v sekci „featured channels“ najdete odkaz na kanály, které se věnují dalším jazykům, můžete tam najít například němčinu, španělštinu a korejštinu. 

Learn English with TV series 

(https://www.youtube.com/channel/UCKgpamMlm872zkGDcBJHYDg)

Learn English with TV series je skvělý kanál pro milovníky filmů, seriálů a angličtiny. Zde se totiž učíte pomocí slavných filmů a seriálů. Nejdříve je vždy na videu scéna z daného filmu či seriálu (například z Harryho Pottera či Přátel), u ní jsou pak titulky, a v nich zvýrazněné užitečné fráze, slova či obraty. Ty jsou později vysvětleny a je ukázáno, jak je správně použít. Super je také to, že se zaměřují i na přirozenou výslovnost.

Voice of America 

(https://www.youtube.com/user/VOALearningEnglish)

Voice of America je kanál podobný BBC Learning English s výjimkou toho, že se jedná o americkou angličtinu.

5. Ebooky

Čtení je skvělý způsob, jak procvičit cizí jazyk. Na internetu existuje spousta zdrojů, kde můžete legálně stahovat ebooky zdarma, týká se to především děl v angličtině, ale možná se Vám podaří najít i knihy v jiných jazycích…

Digital book (https://www.digitalbook.io/)

Google eBookstore (https://play.google.com/store/books/)

Internet Archive (https://archive.org/details/texts)

Open Library (https://openlibrary.org/)

Project Gutenberg (http://www.gutenberg.org/)

LETNÍ KURZY 2024

Právě probíhá zápis! Neváhejte a vybírejte z naší nabídky!


  • ceny již od 1820 Kč (bez DPH)
  • 1 lekce = 90 minut, tzn. od 215 Kč za jednu lekci (bez DPH)
  • max. 8 účastníků ve skupině
  • kurzy začínají v týdnu od 8. 7. do 12. 7. 2024

PODZIMNÍ KURZY 2024

Již nyní si můžete naplánovat podzimní kurz angličtiny! Vyberte si z naší nabídky!


  • ceny již od 3520 Kč (bez DPH) za 16 lekcí/od 3740 Kč (bez DPH) za 17 lekcí/od 3960 Kč (bez DPH) za 18 lekcí
  • 1 lekce = 90 minut, tzn. od 220 Kč za jednu lekci (bez DPH)
  • max. 8 účastníků ve skupině
  • podzimní kurzy začínají v týdnu od 16. 9. do 20. 9. 2024

SLEVY & BENEFITY

Věnujte pozornost slevám a výhodám, které Vám umožní studovat výrazně levněji! 

Kombinací akčních nabídek můžete dosáhnout slevy až 25 %!


KONTAKT

Provozovna


Adresa:

Mlýnská 938/4
Olomouc
779 00
Česká republika

Kontaktní údaje:

+420 604 876 372

eng-olomouc@email.cz

FACEBOOK


British Council