Čekejte prosím...

Mezinárodní cambridgeské zkoušky - Obchodní angličtina - Business English

Mezinárodně uznávané cambridgeské zkoušky – Cambridge English for Speakers of Other Languages (Cambridge ESOL), které po celém světě zajišťuje University of Cambridge a pro Českou republiku Britská rada (British Council), jsou určeny všem, kteří se učí anglicky a jejichž mateřským jazykem není angličtina.

Jsou uznávány univerzitami, zaměstnavateli, mezinárodními organizacemi i vládami po celém světě. Mohou být vstupní bránou k vyššímu vzdělání i lepším pracovním příležitostem a zvýšit možnost cestování. Zájemci se mohou zaregistrovat ke cambridgeským zkouškám, aniž by museli doložit své vzdělání nebo zkoušku nižší úrovně.

Testují všechny 4 základní jazykové dovednosti – čtení, poslech, mluvení a psaní i praktickou znalost gramatiky a slovní zásoby, která je spjata s obchodním prostředím. V současné době lze absolvovat cambridgeské zkoušky jak v písemné, tak v online podobě, mají stejný formát a vedou k získání téhož certifikátu. Vzorové testy všech cambridgeských zkoušek naleznete na stránkách Cambridge Assessment English.

V dnešním globalizovaném obchodním světě je důležité ukázat zaměstnavatelům, že dokážete efektivně komunikovat v anglickém jazyce v každodenních obchodních situacích a dobře se orientovat ve světě mezinárodního obchodu. Prokázaná znalost obchodní angličtiny Vám dá mnohem lepší postavení na trhu práce v České republice i v zahraničí.

Úrovně jednotlivých zkoušek z obchodní angličtiny vycházejí ze Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERR) – Common European Framework of Reference for Languages (CEFR) a mají 3 úrovně náročnosti (od roku 2016 jsou první dvě úrovně nabízené pouze na vyžádání  - minimum účasti je 15 kandidátů).

V České republice zkoušky organizují autorizovaná testovací centra v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Pardubicích a Frýdku- Místku. Složit zkoušky je ale možné i v dalších městech v partnerských institucích testovacích center. Ceny se pohybují zhruba od 1200 do 5000 Kč s ohledem na typ zkoušky a testovanou jazykovou úroveň.

V České republice jsou oficiálně uznávané Ministerstvem školství, složením jakékoli zkoušky BEC lze ted např. nahradit zkoušku z cizího jazyka profilové části maturitní zkoušky.

Všichni, kteří danou zkoušku absolvují úspěšně, obdrží certifikát, který je zasílán příslušnému zkouškovému centru přibližně 6 týdnů po zveřejnění výsledků. U počítačové verze jsou certifikáty k dispozici také po 6 týdnech od složení zkoušky. Výhodou je, že certifikát z obchodní cambridgeské zkoušky má neomezenou platnost. Cambridgeské business certifikáty mají mezinárodní prestiž a celosvětově je uznávají tisíce společností včetně renomovaných mezinárodních firem.


BEC Preliminary – Business English Certificate Preliminary (B1)

Cambridge English: Business Preliminary neboli Business English Certificate Preliminary (BEC Preliminary) je první ze tří cambridgeských zkoušek obchodní angličtiny, která je v současné době v České republice nabízena pouze na vyžádání. Je to mezinárodně uznávaná jazyková zkouška z obchodní angličtiny, která je dokladem toho, že kandidáti zvládají anglický jazyk na určité úrovni a jsou schopni ho používat v obchodním světě.

Tato úroveň odpovídá zkoušce PET a prokazuje určitou znalost obchodního jazyka a jeho držiteli zvyšuje šance na trhu práce. Příprava na tuto zkoušku je solidním základem pro práci v mezinárodním obchodě. Skládá se ze tří částí. Ve stejný den probíhá testování čtení, psaní a poslechu, ústní část zkoušky se může konat v jiný den za účasti dvou zkoušejících a jednoho dalšího kandidáta.

Části zkoušky (trvání) - hodnocení:

 1. Čtení/psaní (90 minut)- 50 %
 2. Poslech (40 minut) - 25 %
 3. Rozhovor (12 minut pro dvojici kandidátů) - 25 %

 

BEC Vantage – Business English Certificate Vantage (B2)

Cambridge English: Business Vantage neboli Business English Certificate Vantage (BEC Vantage) je určena pro kandidáty se středně pokročilou úrovní anglického jazyka používaného v obchodní sféře, ve službách a administrativě. Jsou vhodnou jazykovou zkouškou pro ty, kteří již pracují nebo se připravují na zaměstnání v obchodní sféře, od všeobecných povolání v kanceláři po výrobu a finanční služby.

Tato úroveň odpovídá zkoušce FCE a je určena všem zájemcům, jež prokáží perfektní znalosti ze všech čtyř jazykových dovedností na požadované úrovni. Zkouška je v současné době nabízena pouze na vyžádání a má 4 části, přičemž ve stejný den probíhá čtení, psaní a poslech, v jiný den pak ústní část zkoušky za účasti dvou zkoušejících a jednoho dalšího kandidáta.

Části zkoušky (trvání) - hodnocení:

 1. Čtení (60 minut) - 25 %
 2. Psaní (45 minut) - 25 %
 3. Poslech (40 minut) - 25 %
 4. Rozhovor (14 minut pro dvojici kandidátů) - 25 %

 

BEC Higher – Business English Certificate Higher (C1)

Cambridge English: Business Higher neboli Business English Certificate Higher (BEC Higher) je určena pro pokročilé studenty, kteří již získali nebo získávají obchodní a administrativní zkušenosti. Posluchači na této úrovni by měli zvládnout složitější větné konstrukce a předvést znalosti slovní zásoby velkého rozsahu.

Tato úroveň odpovídá zkoušce CAE a je vhodná zejména pro ty, co se pohybují v obchodní sféře, ve které je vyžadována perfektní znalost anglického jazyka. Zkouška je určena těm, kteří si chtějí zdokonalit úroveň profesní angličtiny v obchodním světě a je pro zaměstnavatele dokladem toho, že jste schopni efektivní orientace a komunikace v anglicky mluvícím obchodním prostředí. Zkouška má 4 části, přičemž ve stejný den probíhá čtení, psaní a poslech, v jiný den pak ústní část zkoušky za účasti dvou zkoušejících a jednoho dalšího kandidáta.

Části zkoušky (trvání) - hodnocení:

 1. Čtení (60 minut) - 25 %
 2. Psaní (70 minut) - 25 %
 3. Poslech (40 minut) - 25 %
 4. Rozhovor (16 minut pro dvojici kandidátů) - 25 %

 

LETNÍ KURZY 2024

Právě probíhá zápis! Neváhejte a vybírejte z naší nabídky!


 • ceny již od 1820 Kč (bez DPH)
 • 1 lekce = 90 minut, tzn. od 215 Kč za jednu lekci (bez DPH)
 • max. 8 účastníků ve skupině
 • kurzy začínají v týdnu od 8. 7. do 12. 7. 2024

PODZIMNÍ KURZY 2024

Již nyní si můžete naplánovat podzimní kurz angličtiny! Vyberte si z naší nabídky!


 • ceny již od 3520 Kč (bez DPH) za 16 lekcí/od 3740 Kč (bez DPH) za 17 lekcí/od 3960 Kč (bez DPH) za 18 lekcí
 • 1 lekce = 90 minut, tzn. od 220 Kč za jednu lekci (bez DPH)
 • max. 8 účastníků ve skupině
 • podzimní kurzy začínají v týdnu od 16. 9. do 20. 9. 2024

SLEVY & BENEFITY

Věnujte pozornost slevám a výhodám, které Vám umožní studovat výrazně levněji! 

Kombinací akčních nabídek můžete dosáhnout slevy až 25 %!


KONTAKT

Provozovna


Adresa:

Mlýnská 938/4
Olomouc
779 00
Česká republika

Kontaktní údaje:

+420 604 876 372

eng-olomouc@email.cz

FACEBOOK


British Council